KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 16165293
nr 1616 5293
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Gouache, Signerad, Grisslehamn. Bildmått: 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2024
kl 19:49:09
29/4 19:43:09
Folke Wilhelmson Berg
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
Gouache